Znak Jince Znak Jince

Rybářské závody pro děti

Autor: Irena Ungrová
Poslední aktualizace: 19.06.2012

Zlatou rybku nechytil nikdo

Začátek června tradičně patří dětem. Ani letos tomu nebylo jinak.

V sobotu 2. 6. 2012 se sešly děti na rybníku „Pecovák“, kde pro ně uspořádala MO Českého rybářského svazu rybářské závody. Své umění a šikovnost přišlo předvést 23 dětí, z toho 5 dívek, které byly zdatnou konkurencí „mužskému“ osazenstvu. Z celkového počtu soutěžících bylo 9 členů ČRS a 14 dětí - nerybářů. Pro všechny byly připraveny hodnotné ceny a občerstvení. Záleželo jen na šikovnosti a rybářském štěstí, kdo si jakou cenu odnese.

Chytalo se podle pravidel rybářského řádu na jednu udici. Ryby se po změření a kontrole pouštěly zpět do vody. Aby hodnocení soutěžících bylo objektivní, dohlíželi na průběh závodů členové výboru MO ČRS.

Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií: mladší děti do 10 let a starší do 15 let

V mladší kategorii zvítězil René Kenardžiev a v kategorii starších vybojoval vítězství Roman Horký. Nejmladším soutěžícím byl pětiletý Kuba Lhoták. Děti, které se umístily na 1. až 3. místě, byly odměněny medailí, diplomem a věcnou cenou. Ostatní soutěžící - i ti, co neměli rybářské štěstí a nic nechytili (byli 3), si odnesli ceny za účast v soutěži.

Závody v rybolovu se uskutečnily za finanční podpory městyse Jince a dík patří panu starostovi Josefu Hálovi, který soutěžící děti přišel osobně podpořit.

Výbor MO děkuje p. Romanu Salačovi, p. Miroslavu Ungrovi, p. Ladislavu Laukovi a p. Karolovi Koprdovi za poskytnuté sponzorské dary.

Za výbor M. Domanský, foto archiv ČRS.


Novinky e-mailem
Kalendář akcí
    09 / 2019    
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

   Výpis akcí v tomto měsíci...
Aktuální informace
ikonka dokument Bezpečné Podbrdsko
Na webových stránkách Svazku obcí Podbrdského regionu http://www.podbrdsko.com nově naleznete informace k bezpečnosti v Brdech - stránka Bezpečné Podbrdsko
ikonka dokument Ohlašování pálení
Ohlašování pálení zahradního odpadu a jiných látek je nyní možné provádět pomocí internetu na http://hzssk.webrex.cz
© 2010 Úřad Městyse Jince | Prohlášení o přístupnosti