Znak Jince Znak Jince

Zpráva z výroční valné hromady hasičů

Autor: Irena Ungrová
Poslední aktualizace: 10.02.2016

V sobotu 9. 1. 2016 proběhla valná hromada Sboru dobrovolných hasičů Jince, kde členové zhodnotili svou činnost v minulém roce a odsouhlasili si plán práce na letošní rok. 

V loňském roce si jinečtí hasiči opravdu „mákli“.

Byla dokončena rekonstrukce hasičárny, při níž členové SDH odpracovali stovky hodin, na letošek zbyly už jen drobné kosmetické úpravy.

V dubnu a říjnu jsme v rámci akce „Ukliďme Česko“ zorganizovali tradiční „Železné soboty“.

Hasiči se hodně angažují při pořádání různých kulturních akcí. Některé organizují sami, u některých spolupracují s jinými spolky či organizacemi - Hasičským plesem počínaje, přes pálení čarodějnic, soutěže v požárním sportu, Martinská světýlka, Den dědečků a zahájením adventu konče. 

Hlavním posláním hasičů je ovšem pomáhat při složitých situacích, především požárech, přírodních katastrofách, haváriích atd. A v minulém roce, se členové jednotky opravdu zapotili. Měli pět výjezdů k požárům a několik technických zásahů. 

Protože k 1. lednu 2016 byl zrušen Vojenský výcvikový prostor Jince a vytvořena CHKO, rozrostlo se katastrální území městyse Jince o pár kilometrů čtverečních. Tím byly zvýšeny nároky na připravenost členů zásahové jednotky, kdy absolvovali výcvik s dýchacími přístroji, hašení lesních požárů s pomocí vrtulníku se zavěšeným vakem, nácvik požáru v areálu radaru letového řízení a další potřebná školení. Tady by bylo vhodné poznamenat, že by SDH Jince přivítal ve svých řadách pár nových mladších členů, protože jednotka začíná pomalu, ale jistě stárnout a malí hasiči ještě nedorostli. 

Velkou radost nám dělají právě malí hasiči. V loňském roce měli 50 schůzek a udělali opravdu velké pokroky. Nácvik disciplin v požárním sportu zvládli moc dobře, a kdyby to bylo možné, běhali by s hadicemi stále. Ale musí absolvovat i teorii na učebně, což není pro ně moc atraktivní, ale nutné. I při vycházkách do přírody se musí učit, jak se tu chovat, naučit se pracovat s mapou, orientovat se v neznámém terénu a další. Jsme rádi, že to děti baví a vydrželi. I do oddílu malých hasičů se mohou přihlásit další zájemci - uvítali bychom víc dívek.


Blíží se turnaj v mariáši
Novinky e-mailem
Kalendář akcí
    05 / 2019    
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

   Výpis akcí v tomto měsíci...
Aktuální informace
ikonka dokument Bezpečné Podbrdsko
Na webových stránkách Svazku obcí Podbrdského regionu http://www.podbrdsko.com nově naleznete informace k bezpečnosti v Brdech - stránka Bezpečné Podbrdsko
ikonka dokument Ohlašování pálení
Ohlašování pálení zahradního odpadu a jiných látek je nyní možné provádět pomocí internetu na http://hzssk.webrex.cz
© 2010 Úřad Městyse Jince | Prohlášení o přístupnosti